Doručujeme Po-So len do POLUDNIA!!!
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8 hod. - 20 hod.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rozdiel medzi 3D a 2D ihličím.
26.08.2020

Rozdiel medzi 3D a 2D ihličím.

  Klasické strihané ihličie na vianočný stromček je vyrábané stáčaním viacerých vrstiev strihaného pásiku na drôt čím sa vytvorí po celom obvode  ihličie v tvare štetiny. Pri viacerých vrstvách môžu byť stáčané materiáli aj vo viacerých farbách a následne aj upravované konce zastrihávaním. V dnešnej dobe sa už používajú kvalitnejšie materiály ktoré sa už nekrčia a neopadávajú a oprávnene si zaslúžia svoje miesto na vianočnom stromčeku..I keď tiež vytvárajú trojrozmernú vetvičku stále ich označujeme ako 2D ihličie.

  Na rozdiel od klasického ihličie sú 3D vetvičky vyrábané vstrekovaním plastu do formy na upevňovací drôtik a následne sa lisujú. Ich kvalita býva rôzna a niektoré nekvalitné materiáli vykazujú aj chemický zápach a nedá sa teda povedať že sú ekologickejšie. Záleží od výrobcu aký materiál na výrobu použije alebo skôr by som povedal že záleží od predajcu či chce ponúkať kvalitu alebo ho zaujíma hlavne nízka cena.

  Na samotnom vianočnom stromčeku teda nachádzame kombináciu 3D a 2D ihličia a všeobecne ich rozdeľujeme na 2D klasické stromčeky, 3D stromčeky a FULL 3D stromčeky. Zámerom výrobcov je pridaním 3D vetvičiek priblížiť vzhľad vianočného stromčeka viacej k realite.

  Samotné upevňovanie 3D vetvičiek na konárik je časovo náročné a predlžuje to výrazne výrobu celého vianočného stromčeka čo vplýva na jeho cenu preto je ideálne kombinovať 3D aj 2D ihličie. V konečnom dôsledku po dôkladnom naaranžovaní a ozdobení stromčeka  2D vetvičky nevidieť lebo pri našich vianočných stromčekoch je pomer 3D vetvičiek neuveriteľných 70%.

  Upevňovanie 3D vetvičiek na vetvu vianočného stromčeka prebieha vo výrobe nitkovaním alebo cvokovacími pištoľami a preto by som rád upozornil na tento významný výrobný rozdiel. Pripevňovanie cvokovaným spojom je určite technologicky jednoduchšie a môže znížiť cenu vo výrobnom procese ale je v praxi životu nebezpečné a preto odporúčam pri kúpe stromčeka nitkované pripevňovanie 3D vetvičiek na vianočný stromček pri ktorých nedochádza k úrazom pri manipulácii so stromčekom.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

   

 

Donáška kvetv a kytíc v okrese Prievidza.

Moderné umelé vianočné stromčeky 3d.
poštový kurierDoverihodná firma Madona Rosa

 

 

Pocitadlo.sk

Kontakty

Kde nás nájdete

Predajňa Madona Rosa

Bojnická cesta 41/B

PRIEVIDZA  97101

Madona Rosa
Madona Rosa
Richard
© 2000 Madona Rosa Company
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk