NÁŠ BLOG O STROMČEKOCH

Váš Košík

Nákup bez registrácie.

PRIHLÁSENIE

 

Tovar doručujeme  do 24 hodin po prijatí platby.

Cez víkend doručujeme          So - Ne od 8 do 13 hod.

Kvety doručujeme Po - Pi        od 8°° do 16°° hod.

1EXPRESNÉ DORUČENIE2

SurprisedZĽAVY NA POŠTOVNOMSurprised

 

Umelé vianočné stromčeky 3d

Donáška kvetov Prievidza.

Potrebujeťe doručiť kytíčku v Prievidz?

Moderný darčekový tovar do domácnosti.

Umelé vianočné stromčeky.

3D stromček - Vianočné stromčeky


Levandula

Levanduľa má pomerne široké uplatnenie. Poradíme vám, ako pripraviť plnohodnotný čaj, relaxačný kúpeľ alebo masážny olej.

  • Čaj na upokojenie pripravíme tak, že 1 čajovú lyžičku kvetov levandule zalejeme vriacou vodou, necháme lúhovať 10 minút. Scedíme a pijeme po dúškoch.
  • Čaj pre dobrý spánok získame tak, že použijeme 2 lyžičky kvetov levandule. Pijeme dve hodiny pred spánkom.
  • Pri kožných problémoch využijeme silu levanduľového esenciálneho oleja v spojení s mandľovým, prípadne olivovým olejom. Podobný postup použijeme pri získaní masážneho oleja.
  • Pre inhaláciu privedieme do varu hrsť levandule a litra vody. Po zovretí inhalujeme niekoľkokrát denne. Podobne postupujeme aj pri upokojujúcom kúpeli s tým rozdielom, že použijeme väčšie množstvo a po lúhovaní zmes precedíme.
  • Odpudzujúci prostriedok proti moliam vyrobíme tak, že plátenné vrecúško naplníme levanduľou a vložíme do šatníka.Vrecúško s levanduľou možete pravidelne pomrvit aby sa vôna aktivovala.

Uvariť si môžete aj levanduľovú masť. Kilogram domácej masti zmiešajte so 100 g včelieho vosku a zohrievajte vo vodnom kúpeli na teplotu 80 stupňov Celzia. Potom pridajte 250 g čerstvých levanduľových kvetov a približne desať minút miešajte. Masť musí 24 odstáť, potom ju treba opäť rozohriať a precediť cez gázu. Skladujte ju na tmavom a chladnom mieste.

Pre zdravie
Pri chorobách dýchacích ciest možno levanduľu aj inhalovať, pomáha i pri chrípke, z tinktúry je vynikajúce kloktadlo. Levanduľový olej, podobne ako masť sa používajú na boľavé miesta po úrazoch, zápaloch i pri reume. Pri výrobe oleja sa čerstvé kvety macerujú šesť až osem týždňov v olivovom oleji.

Tehotným a dojčiacim ženám sa používanie levandule neodporúča, pretože jej silica je relatívne toxická.

Okrem liečebných a skrášľujúcich účinkov môžete levanduľu použiť aj v kuchyni, kvety sa pridávajú pre vôňu do cukru  a lekvárov, avšak možno z nich pripraviť aj ocot. Sušené kvety levandule sa tiež zvyknú zašívať do malých vrecúšok a dávať k vankúšom do postele, alebo na prevoňanie do skríň.